Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü  İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan ve üçüncüsü düzenlenen Çankırı Matematik Yarışmaları (ÇAN-MAT-YA), il genelindeki ortaokul ve imam hatip ortaokullarında öğrenim gören öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

05 Mayıs 2024 Pazar günü saat 09.00'da gerçekleştirilen yarışmaya okul yöneticileri, öğretmen, veli ve öğrenciler gönüllülük esasına göre katılım sağladılar.

 Öğrencilerin ulusal ve uluslararası düzeyde yapılan matematik yarışmalarına ve olimpiyatlarına katılımlarını arttırmak, öğrencilerin matematik dersine bakış açılarını olumlu yönde arttırmak ve il genelindeki ortaokullar arasında iletişimi arttırmak amacıyla yapılan yarışma öğrenci, öğretmen ve veliler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Yarışmanın ardından Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen ödül törenine İl Millî Eğitim Müdürü  Muammer Öztürk, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Kendir, okul yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katılım sağladı.

5, 6, 7 ve 8. sınıflar olmak üzere dört kategoride gerçekleştirilen yarışma neticesinde dereceye giren öğrencilere madalya ve ödülleri verildi. Öğrencilere ödüllerini takdim eden   Öztürk; yarışmanın düzenlenmesinde, emeği geçen okul idareci ve öğretmenlerine teşekkür ederek yarışmaya katılım sağlayan öğrencileri tebrik etti.

Yazar Nevin Öztepe'nin kitabı çocuklara Çankırı, Ilgaz'ı tanıtıyor Yazar Nevin Öztepe'nin kitabı çocuklara Çankırı, Ilgaz'ı tanıtıyor
  • 5. sınıflar kategorisinde:
  • Birinci:Mehmet Efe Özdemir (Mehmetçik Ortaokulu)
  • İkinci:Hakan Ege Sandallı (İsmet İnönü Ortaokulu)
  • Üçüncü: Metehan Koşar (Mehmetçik Ortaokulu)
  • Dördüncü: Rabia Şahin (Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu)
  • Beşinci:Yusuf Eymen Ercan (Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu)
  • 6. Sınıflar Kategorisinde:
  • Birinci: Eren Esba (Mehmetçik Ortaokulu)
  • İkinci: Mehmet Rasim Sezgin (Mehmetçik Ortaokulu)
  • Üçüncü:Yusuf Yiğit Yüksel (Mehmetçik Ortaokulu)
  • Dördüncü:Ahmet Efe Gürlü (Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu)
  • Beşinci:Zeynep Karaköseoğlu  (Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu)
  • 7. Sınıflar Kategorisinde:
  • Birinci:Kürşat Kahraman (İsmet İnönü Ortaokulu)
  • İkinci:Ban Hilmi S. Alaskar (Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu)
  • Üçüncü:Fatih Doğan (Mehmetçik Ortaokulu)
  • Dördüncü:Poyraz Ege Yavuz (Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu)
  • Beşinci:Rıfat Eray Topcu (M.K.E. Tophane Ortaokulu)
  • 8. Sınıflar Kategorisinde:
  • Birinci:Yasin Kılıçarslan (Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu)
  • İkinci: Ahmet Emin Erdoğan (Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu)
  • Üçüncü:Yağmur Nur Uçar (Yunus Emre Ortaokulu)
  • Dördüncü:Ahmet Enes Öztürk (İsmet İnönü Ortaokulu)
  • Beşinci:Berat Utku Bulut (Mehmetçik Ortaokulu)

 Yarışma sonunda her kategoride de ilk beşe giren öğrencilere başarı madalyaları takdim edildi. Yarışmada ilk üçe giren öğrencilerden ise birincilere 1.000 TL, ikincilere 500 TL ve üçüncülere 250 TL para ödülü verildi.

Yarışmaya katılım sağlayan öğrenciler ve onları hazırlayan değerli öğretmenleri tebrik eder; okul yöneticilerimize, öğrencilerimize ve eğitim paydaşımız kıymetli velilerimize katılımları için teşekkür ediyoruz.

08100005 Photo20240507101526 2

Kaynak: İl Milli Eğitim Müdürlüğü