Milletvekili Doç. Dr. Pelin Yılık, Bakan Yardımcısı Hasan Suver'i Ziyaret Etti Milletvekili Doç. Dr. Pelin Yılık, Bakan Yardımcısı Hasan Suver'i Ziyaret Etti

Bakan Kurum, Bakanlık merkezinde bakan yardımcıları ve genel müdürler ile bir araya geldiği toplantıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde yürütülen sıfır atık hareketi başta olmak üzere çeşitli konuları ele aldıklarını belirtti. Toplantıda iklim değişikliği, depozito yönetim sistemi, denizlerde çevre denetimi, sera gazı emisyon azaltımı, uluslararası iklim müzakereleri, korunan alanlar, yeşil dönüşüm, bisiklet yolları, mikromobilite uygulamaları, ekolojik koridorlar ve millet bahçelerinde gelinen son durum değerlendirildi.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, konuya ilişkin yaptığı açıklamada Çevre ve İklim Toplantısı gerçekleştirdiklerini belirterek, “Cennet vatanımızın havasını, suyunu, toprağını korumakta kararlıyız. İklim kriziyle mücadele ve uyum politikalarımızı uygulamaya devam edeceğiz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakacağız. İklim dostu çevreye saygılı şehirler ve 2053 net sıfır emisyon hedeflerimizi için gece gündüz çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı