Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, UEFA'nın milli futbolcu Merih Demiral'a verdiği 2 maç men cezasına tepki gösterdi. Aliyev, "Merih'e verilen ceza haksızdır ve şiddetle kınıyorum. Türk milli takımına Hollanda'ya karşı oynayacağı maçta galibiyet diliyorum" dedi.

Ayrıca Aliyev, Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın çeyrek finalde Hollanda ile karşılaşacağı maç öncesinde sosyal medya hesabından bir destek mesajı yayımladı. Aliyev mesajında, "Almanya'da düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası'nda başarılı bir performans sergileyen Türkiye Milli Takımımızı tebrik ediyorum. Özellikle Avusturya maçında 2 gol atarak oyunun en iyi oyuncusu seçilen Merih Demiral'i tebrik ediyorum. Türk milli takımına Hollanda'ya karşı oynayacağı maçta galibiyet diliyorum! Yaşasın Türk dünyası!" ifadelerini kullandı.

A Milli Futbol Takımı, Berlin Olimpiyat Stadyumu'nda TSİ 22.00'de Hollanda ile çeyrek final mücadelesi verecek.

Tuğrul Türkeş ve kardeşi Ayyüce Türkeş arasında Osman Kavala krizi: Sosyal medyadan cevap verdi Tuğrul Türkeş ve kardeşi Ayyüce Türkeş arasında Osman Kavala krizi: Sosyal medyadan cevap verdi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı