Çankırılı çocuklar, 90’lı yılların vazgeçilmez Pazar programlarından 7’den 77’ye programının sunucusu, Anadolu Rock müziğinin öncülerinden, Dünya kültür elçimiz Barış Manço’yu sevilen şarkıları ile andı.

Türk Müziğine katkıları ve dünyanın her yerinde Türklüğü yücelten tavırları ile efsaneye dönüşen Barış Manço sevgisi, çocukları ve ailelerini bu kez Çankırı’da bir araya getirdi.

Ressam Selva Özkirişçi, Atların yelelerindeki özgürlüğü hayallerinde canlandırıyor. Ressam Selva Özkirişçi, Atların yelelerindeki özgürlüğü hayallerinde canlandırıyor.

Whatsapp Image 2024 05 31 At 10.37.57Çankırı Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi Müzik Atölyesi öğretmen ve öğrencilerinin Sosyal Tesis konferans salonunda düzenlediği konser, yoğun ilgi gördü. Siyah beyaz kıyafetler ve ellerinde notalar ile sahne alan 50 çocuk, Barış Manço şarkıları ile büyüklerine unutulmaz bir akşam yaşattı. Çocukların uyum ve sahne performansları seyirciden büyük alkış aldı.

Uzun saçları, ince uzun bıyıkları ve on parmağını dolduran yüzükleri ile Barış Manço’yu canlandıran çocuklar, yetenekleri ve gösterdikleri saygı ile “iki binli yılların adam olacak çocukları” imajını büyüklerine kanıtladı.

Kaynak: Haber Bülteni