Rusya'nın Vladivostok kentinde 2 Mayıs'ta kız arkadaşı Alexandra Vashchuk'u darp edip parasını çaldığı sebepleriyle tutuklanan 34 yaşındaki ABD askeri Gordon Black'in cezası verildi. Pervomaisky Bölge Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkarılan Gordon Black, kız arkadaşını ölümle tehdit ettiği ve parasını çaldığı gerekçesiyle 3 yıl 9 ay hapis ve 10 bin ruble para cezasına çarptırıldı. Gordon Black'in cezasını tutuklu bulunduğu cezaevinde tamamlayacağı, avukatlarının mahkeme kararına itiraz edeceği belirtildi.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic'ten Batı-Rusya ilişkilerine dair çarpıcı değerlendirme Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic'ten Batı-Rusya ilişkilerine dair çarpıcı değerlendirme

Güney Kore'de görevli olan ABD askeri Gordon Black'in Rus Alexandra Vashchuk ile internette tanıştığı belirtilmişti. Black'in Güney Kore'deki görev yerinden Texas'ta Fort Cavazos'a dönmesi gerektiği, ancak önce Çin'e ve sonra Rusya'ya geçtiği öğrenilmişti.
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Black'in Rusya ve Çin'e izinsiz seyahat ederek ordu kurallarını çiğnediğini açıklamıştı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı