Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’daki temaslarının ardından 3 günlük Asya turunun ikinci durağı olan Vietnam’ın başkenti Hanoi’ye ziyarette bulundu. Kuzey Kore lideri Kim Jong Un tarafından uğurlanan Putin, Hanoi’de Vietnam Komünist Partisi Genel Sekreteri Nguyen Phu Trong tarafından resmi törenle karşılandı. 
Beşinci kez Vietnam’ı ziyarette bulunan Vladimir Putin, son ziyaretini 2017'de yapmıştı. Putin'in Vietnam Cumhurbaşkanı To Lam ile bir araya gelmesi ve ticaret, yatırım, teknoloji, eğitim sektörleri de dahil olmak üzere bir çok anlaşmaya imza atması bekleniyor.

Trump, suikast girişimindeki güvenlik zafiyetine dikkat çekti Trump, suikast girişimindeki güvenlik zafiyetine dikkat çekti

Putin 24 yıl sonra Kuzey Kore'yi ziyaret etti
Putin, Kuzey Kore’yi 24 yıl aranın ardından ilk kez dün ziyaret gerçekleştirdi. Putin’in ziyareti, Pyongyang-Moskova ittifakının savunma dahil farklı alanlarda işbirliğini güçlendirme girişimi olarak öngörüldü. Kim ve Putin, görüşmelerinin ardından Kapsamlı Stratejik Ortaklık Anlaşması imzalamıştı. Anlaşmanın detayları hakkında bilgi veren Putin, “Bugün imzaladığımız anlaşma taraflardan birine yönelik bir saldırı durumunda karşılıklı yardımlaşmayı da içeriyor” demişti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı