Çankırı Valisi Fırat Taşolar önderliğinde, Eldivan Seydi Köyü'nde düzenlenen Hacı Murad-ı Veli Anma ve Anlama Etkinlikleri'nin otuzuncu yılında bir araya gelen katılımcılar yoğun ilgi gösterdi. Programa Vali Fırat Taşolar'ın yanı sıra Eldivan Kaymakamı Salim Ensar Kahraman, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Ulusoy, Özel İdare Genel Sekreteri Yüksel Çelik, ve birçok kamu kurumu ve STK temsilcisi ile vatandaşlar katıldı.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Erzurum Kongresi'nin 105. Yıl Dönümünü Kutladı Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Erzurum Kongresi'nin 105. Yıl Dönümünü Kutladı

Etkinlik, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı ve İl Müftüsü Mehmet Şahin'in dua ve konuşmasıyla devam etti. Doç.Dr. İbrahim Akyol, Doç.Dr. Fatih Güzel ve Dr. Öğr. Üyesi Hakkı Kalaycı'nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen "Hacı Murad-ı Veli Bizim İçin Ne İfade Ediyor" başlıklı panelde, Hacı Murad-ı Veli'nin hayatı ve düşünceleri izleyicilere aktarıldı.

Program, Türk Tasavvuf Musikisi Korosu'nun verdiği konserle sona erdi. Katılımcılar, etkinliğin kültürel ve manevi birikime katkı sağladığını ifade ederek organizasyona teşekkür ettiler.

Kaynak: Berkay Tozlu