ÖZEL HABER/Çankırı Merkez’de yapımı devam eden birçok inşaatta güvenlik önlemlerinin olmadığı iş güvenliğinin hiçe sayıldığı görüldü.
İnşaatların üzerinde veya çatılarda halatsız ve baretsiz çalışan işçeler kadrajlara yansıdı.
İş güvenliksiz bir ortamda yapılan çalışmaların sonucu kazayla sonuçlanma riski oldukça yüksek. Bu durum merkezdeki özel inşaat firmalarından gözlense de TOKİ inşaatlarında da oldukça sık görülüyor. İş güvenliği açısından problem olan ve olası tehlikelerin önüne geçmek için yetkililerin denetimleri artırması gerekli mi?
Yanıtını vatandaşa sorduk.

Inş1112

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Şehit Olan Aydın Çopur’un Kahramanlık Hikayesi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Şehit Olan Aydın Çopur’un Kahramanlık Hikayesi


Cankirihaber.net ‘te iş güvenliği için denetimlerin arttırılmasını gerektiğini söyleyen Mehmet Ç., “Çankırı’da inşaat firmalarının iş güvenliğini yeterince sıkı tuttuğunu düşünmüyorum. Kazaların önüne geçebilmek için yapılması gereken çok zor değil. İşçinin güvenliği, canını hiçe saymak denebilir. Tabi burada tüm yükümlünün inşaat firması olmasa da güvenlik önlemlerini reddeden birçok işçide bulunuyor. Bunun için inşaatlar mümkün oldukça sık denetlenmeli.” Dedi.

Inşaat112

Inşaat

Kaynak: Burak Kaya