Konuk Estonya Cumhurbaşkanı Alar Karis’i içinde bulunduğu makam aracını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin önündeki caddede karşılayan süvariler, Karis'e protokol kapısına kadar eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karis'i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin ana giriş kapısında karşıladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Karis’in tören alanındaki yerlerini almalarının ardından, 21 pare top atışı eşliğinde iki ülkenin milli marşları çalındı. Karis, Muhafız Alayı Tören Kıtası'nı 'Merhaba Asker' diyerek selamladı.

Törende, tarihte kurulan 16 Türk Devletini temsil eden bayraklar ve askerler de yer aldı.
Heyetlerini birbirine takdim eden Erdoğan ve Karis, merdivenlerde Türkiye ve Estonya bayrakları önünde gazetecilere poz verdi.

Milletvekili Doç. Dr. Pelin Yılık, Bakan Yardımcısı Hasan Suver'i Ziyaret Etti Milletvekili Doç. Dr. Pelin Yılık, Bakan Yardımcısı Hasan Suver'i Ziyaret Etti

Baş başa görüşmeye geçen Erdoğan ve Karis, ikili gerçekleştirecekleri görüşmelerin ardından ortak basın toplantısına katılacak.

Törende, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve Ankara Milletvekili Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, MİT Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Cumhurbaşkanı Güvenlik ve Dış Politika Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç ile Ankara Valisi Vasip Şahin de yer aldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı