ÖZEL HABER/Her yaz döneminde olduğu gibi ülkemiz hava sıcaklıklarının arttığı yaz aylarında birçok orman yangını ile mücadele ediyor. İnsan kaynaklı çıkan yangınların önüne geçmek amacıyla alınan önlemler her geçen gün arttırılarak devam ederken bir yeni karar Çankırı Valiliği tarafından Eldivan ilçesi için geldi.

Eldivan’da ormanlık alanlara girişin yasaklandığını duyuran açıklama Eldivan Belediye Başkanlığı resmi sosyal medya hesabından duyuruldu.

76777982 Su R Cd Lv0 A A9 S C05A V Ed P5Geo3O Ur6K M Lz Ywwl6 Fuo0

Eldivan ilçesinde bulunan ormanlara girişin yasaklandığı ifade edilen paylaşımda yasağın başlayıp son bulacağı tarihler netleşmiş oldu.

Eldivan Belediye Başkanlığı resmi sosyal medya platformu üzerinden yapılan paylaşımda, “Çankırı Valiliğinden gelen "Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyon Kararı" üzerine, 1 Haziran-31 Ekim tarihleri arasında Çankırı genelinde "Ormanlara giriş yasağı" olacaktır. Bunun üzerine;

1. Eldivan İlçemizdeki bütün ormanlık bölgelere giriş yasağı olmakla birlikte özellikle en çok yoğunluğun yaşandığı Karadere Gölet bölgesi ve etrafında da giriş yasağı uygulanacaktır.

2. Herhangi bir amaçla bölgeye giren vatandaşlar, kolluk tarafından çıkarılacaktır.” İfadelerine yer verildi.

Çankırı Tuz Festivali’nde Sahnede Kimler Var? İşte Sanatçı Kadrosu! Çankırı Tuz Festivali’nde Sahnede Kimler Var? İşte Sanatçı Kadrosu!

Ayrıca hassasiyet gösterilmesinin önemi vurgulanan paylaşımda, Eldivan Belediye Başkanlığı tarafından, “Bahsi geçen konunun kurumlarınızdaki personellerinize hatırlatılması hususu önemli olup, hassasiyet gösterilmesi rica olunur.” İfadeleri yer aldı.

171892702 K Gf U57A1 Cgiu A9 Muw Au Klx L Q W9Pf M2Vb A Rth W F2 Wd64

70455050 Kv Hl W4F Rz Pqq W Ns7Oim6Sw5 T W7 Bw Yy E7 V G16C2Oo8O

75804364 A Scnsv Lxyj Qc Ll A W G Da Sov3 Ll W0A Vjwk E2 O O0Oggvw

Kaynak: Burak Kaya