Bakan Kurum, Fransız Kalkınma Ajansı Başkanı Remy Rioux'u makamında ağırladı Bakan Kurum, Fransız Kalkınma Ajansı Başkanı Remy Rioux'u makamında ağırladı

Kuyumcular, altına yatırım yapmayı düşünen kişilere 24 ayar gram altın, cumhuriyet altını ve çeyrek altını önerdi.

Eskişehir'deki kuyumcu Emre Öztürk, altın yatırımı yapacaklara tavsiyelerde bulundu. Öztürk, son dönemde altın fiyatlarında yaşanan hareketlilikten bahsederek, özellikle gram altının tercih edilmesi gerektiğini vurguladı. Öztürk, şunları söyledi: "Özellikle bayram öncesinde altın fiyatlarında bir miktar geri çekilme gözlemledik. Ancak bayram sonrası fiyatlar tekrar yükseldi ve şu anda 2 bin 510 seviyelerine ulaştı. Piyasa hızlı bir şekilde hareketleniyor, bu nedenle önümüzdeki günlerde yeni rekorlar kırılabilir."

Öztürk, ziynet eşyaları yerine gram altına yatırım yapılmasının daha mantıklı olacağını da dile getirdi. "Önceden ziynet altınlarında daha çok ata altın öneriyorduk ancak şu anda işçilik maliyetleri nedeniyle gram altına yönelmek daha doğru olabilir. Özellikle 22 ayar gram altınların piyasadan çekilmesi, 24 ayar gram altına olan talebi artırdı. Yatırım yapacak kişilere şu anda 24 ayar gram altın öneriyoruz. Sonrasında ise cumhuriyet altını ve çeyrek altın gibi seçenekleri değerlendirebilirler" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı