Afyonkarahisar'da ters şeritten kaçan araçta büyük çapta uyuşturucu ele geçirildi Afyonkarahisar'da ters şeritten kaçan araçta büyük çapta uyuşturucu ele geçirildi

Hava sıcaklığı 33 dereceyi bulan mega kentte, özellikle Taksim ve İstiklal Caddesi'nde hissedilen yüksek sıcaklık nedeniyle insanlar zor anlar yaşadı. Döner satan esnaf ise durumu şu şekilde ifade etti: "Dışarıda hava sıcaklığı 40 derece olsa da dönerin yanında biz 100 derece olarak hissediyoruz."

Sıcağın altında döner kesen esnaf Hanifi Penes, “Ne söyleyebilirim ki çok sıcak. İşimiz zor ama yapacak bir şey yok çünkü ekmek parası. Bu sıcaklarla baş etmeye çalışıyoruz. Bol bol su ve tuzlu ayran içeceğiz. Mecbur alışacağız. Dayanmak zorundayız” dedi.
Dönerin karşısında hissedilen sıcaklığın iki katına çıktığını belirten esnaf Hayri Taş ise, “Yapacak bir şey yok. Birilerinin bu işleri yapması lazım. Eğer mesleğiniz ise 40'a da 100'e de dayanmak zorundasınız. Belki dışarıda 40 derece ama dönerin karşısında biz 100 derece olarak hissediyoruz. Mücadeleye devam” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı