Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi ve Üniversite Yönetimi, üniversitede işçi olarak görev yapan personellerle “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” dolayısıyla bir araya geldi. Toplantıda işçi emeğinin önemine değinen Rektör Çiftçi, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Konuşmasına ÇAKÜ Yönetimini ve Üniversite personelini selamlayarak başlayan Rektör Çiftçi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün muhatabının işçiler olmasına rağmen geri planda kaldıklarını, bundan dolayı ÇAKÜ’de görev yapan işçilerle bir araya gelerek bayramlarını tebrik etmek istediklerini söyledi. Rektör Çiftçi, devamında “Tüm emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum. Emek kutsaldır. Hem inanç sistemimizde hem kültürümüzde hem de devlet mevzuatında emeğin kutsal olduğu görülmektedir. Emek kutsal olduğu için bütün toplumlarda dikkat edilmesi gereken bir hak meselesi olmuştur. Emekte bir rızık vesilesi, helal kazanç vardır. Geleceği inşa etme ve insan yetiştirme sürecinde en önemli unsurlardan biridir.” dedi.

51611315 Bd8B 4F85 Bbca 6Dea82B64Fa4Toplumda dayanışmayı ve iş huzurunu arttırmada emeğin değerine dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden Rektör Çiftçi; Türk devletinin büyük bir devlet olduğunun, en sıkıntılı dönemlerde dahi çalışanlarını mağdur etmeyen bir yönetim anlayışını benimsediğinin altını çizdi. Devamında; “Üniversitemizde sizinle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Birçok güzel işin mutfağında siz varsınız, sizin emeğiniz var.” diyen Rektör Çiftçi, yapılan istişarelerde ÇAKÜ’nün geldiği noktayı değerlendirdiklerini, üç yıllık kısa bir süre içinde üniversiteye ciddi yatırımlar yapıldığını ve çehresinin değiştiğini ifade etti.

ÇAKÜ MEB’e Geleceğin Mirasını Bıraktı ÇAKÜ MEB’e Geleceğin Mirasını Bıraktı

Rektör Çiftçi, kampüsü güçlendirme hedeflerinin olduğunu belirterek öğrencilere ve çalışanlara daha iyi bir ortam oluşturma gayreti içinde olduklarını söyledi. ÇAKÜ çalışanlarının bir aile oldukları vurgusunu yapan Rektör Çiftçi, üniversiteyi ileriye taşıyacak tüm çözüm önerilerine açık olduklarını belirtti.

D5736418 Cc77 4312 9082 0C36Bccb5Cf0Sözlerine; “Birlikte çalışmanın hazzına ve mutluluğuna varmaya çalışıyoruz. Şu gök kubbede hoş bir sada bırakmamız lazım. Bunun için emeklerinizin bundan sonraki süreçte de çok ciddi katkı sunacağına inanıyorum.” şeklinde devam eden Rektör Çiftçi, toplantıya katılan tüm personellere teşekkür ederek bayramlarını kutladı.

Kaynak: Çankırı Karatekin Üniversitesi