Bayram tatilinde Türkiye geneli havalimanlarında yoğunluk yaşandı Bayram tatilinde Türkiye geneli havalimanlarında yoğunluk yaşandı

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ederek iş arayan vatandaşlar için esnafla sürekli iletişim halinde olan Pursaklar Belediyesi, iş arayan ve işveren buluşmaları düzenlemeye devam ediyor.
5 yıl önce hizmet vermeye başlayan İstihdam Şefliği aracılığıyla sürekli esnafla dirsek temasında bulunarak işçi arayan işverenlere kalifiye elaman imkânı sunan ve iş arayan vatandaşlara yeni iş imkânları sunan Pursaklar Belediyesi, işveren ve iş arayan görüşmelerine devam ediyor.


‘‘İlçedeki istihdamın arttırılması, istihdam çeşitliliği oluşturmak adına işletmelerle sürekli dirsek temasındayız’’


Vatandaşların evlerine ekmek götürmelerine aracılık etmek adına sürekli esnafla iletişim halinde olduklarını belirten Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, ‘‘İlçedeki istihdamın arttırılması, istihdam çeşitliliği oluşturmak adına işletmelerle sürekli dirsek temasındayız. İş arayan hemşehrilerimiz dertlerine deva olurken, işletmelerimize de yardımcı olarak eleman açıklarını doğru adaylarla hızlı bir şekilde kapatmalarına sağlıyoruz. Hedefimiz bir tane bile işsiz vatandaşımızın kalmamasını sağlamak. Bu amaç doğrultusunda hareket ederek ilçe halkımıza yeni iş kapıları sunmak adına çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Pursaklar Belediyesi tarafından 50 personel alımı yapacak olan kargo firması için özgeçmiş bırakan 448 kişi aranırken, bunlardan sadece 87’si görüşmeyi kabul etti. Sosyal medya üzerinden yapılan duyurular ile birlikte iş görüşmesine toplam 27 kişi katıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı