"Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" uygulayan Çankırı Hacı Murâd-ı Velî İmam Hatip Ortaokulu'nda öğrenim görecek öğrenciler için öğrenci seçme sınavı yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ve Şube Müdürü Bahadır Darakçı, Sınava girecek öğrencileri ziyaret ederek ve hafızlık eğitiminin önemine değinerek sınava girecek öğrencilere başarılar diledi.

Öğrencilerin akademik eğitim veya hafızlık eğitimiyle birlikte akademik eğitim tercihlerine göre okula yerleştirmeleri yapılacak. Hafızlık eğitimiyle birlikte akademik eğitimi tercih eden ve yazılı sınavı kazanan öğrenciler için 25-26 Mayıs 2024 tarihlerinde sözlü sınav gerçekleştirilecek.

Hafızlık eğitimi sözlü sınavına katılmaya hak kazanan öğrenciler 21 Mayıs 2024 Salı günü; akademik eğitim ve hafızlık eğitimine kesin kayıt hakkı kazanan öğrenciler ise 28 Mayıs 2024 Salı günü okulun resmî internet sitesi https://hacimuradiveliiho.meb.k12.tr/ üzerinden açıklanacaktır.

Çankırı AFAD İlkyardım Eğitim Merkezi Açıldı ve İlk Eğitimler Tamamlandı Çankırı AFAD İlkyardım Eğitim Merkezi Açıldı ve İlk Eğitimler Tamamlandı

Kaynak: Haber Bülteni