Çankırı Belediyesi, çevre ile ilgili bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor. 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde “Doğaya Saygı” temasını işleyen belediye, öğrencilere yönelik seminer düzenledi.

Çankırı Belediyesi sınava girecek öğrencilerin imdadına yetişti Çankırı Belediyesi sınava girecek öğrencilerin imdadına yetişti

Seminer, Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri dolayısı ile Teknik Anadolu Lisesinde 2023-24 eğitim öğretim yılı Proje Tasarımı ve Uygulamaları dersi kapsamında başlatılan ‘Bitkisel Atık Yağ Toplama Projesi’ne katılan 9. sınıf öğrencilerine verildi.  Sürdürülebilir bir çevre için atıkların ayrı biriktirilmesi, geri dönüşüme kazandırılarak çevreye ve ekonomiye olumlu katkı sağlanmasının vurgulandığı bilgilendirme sonrasında öğrencilerin biriktirdiği 75 litre bitkisel atık yağ ise belediye ekiplerine teslim edildi.

Belediye İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğünün gerçekleştirdiği etkinlikte çevreye artı değer kazandıran okul öğretmen ve öğrencilerine hediye takdim edildi.

Kaynak: Haber Bülteni