Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Ortaokulu ve Şehit Yücel Karahasan Ortaokulu koordinesinde yürütülen Kitap Kurtları Tahlilde Buluşuyor Projesi son tahlil etkinliği Kastamonu'da gerçekleştirildi. Tahlil etkinliği sonrası öğrenciler şehrin tarihi mekanlarını görme ve tanıma fırsatı buldular.

İstanbul Valiliği'nce alınan kararla Taksim ve Şişhane metro istasyonu kapatıldı İstanbul Valiliği'nce alınan kararla Taksim ve Şişhane metro istasyonu kapatıldı

Öğrencilere okuma alışkanlığı kazanmanın yanında öğrencilerin okuduklarını anlama, anladıklarını yorumlama ve yorumlarını başkalarıyla paylaşma yeteneklerini geliştirmenin amaçlandığı projeye il merkezinde bulunan 7 ortaokuldan 28 öğrenci, 7 öğretmen katılım sağladı.

Proje sürecinde İstiklal Bilinci teması altında yazar Metin Özdamarlar'ın Milli Şairimiz Mehmet Akif isimli kitabı, Manevi Bilinç teması altında yazar Özkan Özen'in Genç Adam ve Allah isimli kitabı ve Milli Bilinç teması altındaYavuz Bahadıroğlu'nun Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul'un Fethi kitabı okunarak, aylık toplantılar şeklinde tahlil ve analizler gerçekleştirildi.

Kaynak: Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Kaynak: Haber Bülteni