İlk gün Hollanda Amsterdam'da Dom Meydanı ve Volendam kasabası turu ardından Belçika-Brüksele hareket eden öğrenciler ertesi gün Atomium ziyareti gerçekleştirdi. Şehir turu ardından Fransa'ya hareket eden ekip Paris'e ulaştı. Kısa bir tur ardından dinlenmeye geçen öğrenciler ertesi gün Paris turu yaparak Eyfel Kulesi, tarihi Zafer Tak'ı ve Champs Elysees (Şanzelize) Bulvarını gezme fırsatı buldular.

Gece Yolculuğunun ardından İsviçre/Lozan'a ulaşan grup burada Uşi Antlaşmasının ve  Lozan Barış Antlaşmasının imzalandığı tarihi mekanları ziyaret edip Cenevre'ye CERN'e doğru yola çıktı. CERN'de uzmanlardan bilgi alan öğrenciler deneyler yapma fırsatı da buldular.

Cenevre de BM binası önünde Kırık Ayaklı Sandalye sembolünü de yerinde görme imkanı elde eden gurup buradan Bern'e yola çıktı. Öğrencilerin bilime yolculuğu Bern'deki Einstein evini ziyaretle devam etti. Burada Einstein'ın çalışma masası ve kişisel eşyalarını görüp anı defterini imzalayan öğrencilerimizin bilim yolculuğu İsviçre Bilim Merkezi Technoram ile devam etti.

Son gün Almanya Stutgart'ta bulunan Mercedes Benz Müzesi ziyareti ve şehir turunun ardından dönüş yolculuğu başladı.

Fen Lisesi öğrencileri, “Çankırı da ilk kez böyle bir gezinin düzenlenmiş olması ve Atamium, CERN, Technoram gibi bilim merkezlerini görmenin kendileri açısından önem taşıdığını, kişisel gelişimlerine büyük katkı sağladığını belirttiler.”

ÇAKÜ’de “Erasmus+ KA2 ve KA3 Proje Hazırlama ve Uygulama Eğitimi” Gerçekleşti ÇAKÜ’de “Erasmus+ KA2 ve KA3 Proje Hazırlama ve Uygulama Eğitimi” Gerçekleşti

Çankırı TOBB Fen Lisesi öğrencileri, “Gezide öğrencilere rehberlik eden Fizik Öğretmeni Oktay Barut, gezi sürecinde desteklerini esirgemeyen Okul Müdürü Doğan Yıldız ve okul müdür yardımcılarına teşekkür ettiler.” İfadelerinde bulundular.

Kaynak: Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü