2 Mayıs 2024 Perşembe günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü Salonunda düzenlenen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Müdür Yardımcısı İlker Kendir, Şube Müdürü Muhsin Cesur, okul yönetici ve öğretmenleri, veli ve öğrenciler katılım sağladı. Ödül töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, "Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilen 'Dilimizin Zenginlikleri Proje' çalışmalarını İl Müdürlüğü olarak çok önemsiyoruz." ifadelerinde bulundu. Öztürk, dil kavramının bir toplumu ayakta tutan en önemli olgulardan biri olduğunu ifade ederek, yarışmaya katılan ve derece alan öğrencileri tebrik etti.

            Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ortaöğretim şubesince gerçekleştirilen yarışmalar ile öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanıması, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerle buluşarak dili daha verimli şekilde kullanmaları amaçlanmaktadır.

            İlkokul Düzeyi "Masal Okumaları" Nesne Tasarım Yarışması; Lise Düzeyi "Kutadgu Bilig Okumaları" Nesne Tasarım Yarışması sonuçları aşağıdaki şekildedir.

            İlkokul Düzeyi "Masal Okumaları" Nesne Tasarım Yarışması; birincisi Berfin Çalışkan (Dr. Refik Saydam İlkokulu), ikincisi Miraç Altınbilezik (Güneş İlkokulu), üçüncü Yusuf Selim Yaray (Dr. Refik Saydam İlkokulu).

            Lise düzeyi "Kutadgu Bilig Okumaları" Nesne Tasarım Yarışması; birinci İlknur Karakuz (Çerkeş 19 Mayıs Çok Programlı Anadolu Lisesi), ikinci Fatma Nur Gökmen(Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi), üçüncü Belinay Karakuz (Çerkeş 19 Mayıs Çok Programlı Anadolu Lisesi),  Mansiyon Ödülü Sena Nur Gökmen (Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi), jüri özel ödülü Elif Yıldırım (Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi).

           

03095010 Dscf6041

"Türkiye Yüzyılı" Zekâ Oyunları Turnuvaları "Türkiye Yüzyılı" Zekâ Oyunları Turnuvaları

Kaynak: İl Milli Eğitim Müdürlüğü