Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü Kalp ve Damar Hastalıkları Birimi 1 tıbbi sekreter, 1 bilgi işlem personeli, 4 radyoloji teknisyeni, 11 hemşire, 4 kardiyoloji uzmanı ve 1 kalp damar cerrahisi uzmanı ile hizmet vermeye devam ediyor. Çankırı Devlet Hastanesi’nde kurulan Koroner Anjiyografi bölümün katkısıyla Ünitede 2 yılda 2 bin 637 hastaya hizmet verilip 2 bin 692 hastaya ise işlem yapıldı.

Yüksek sıcaklık ve kuraklık stresine dayanıklı biberler geliyor Yüksek sıcaklık ve kuraklık stresine dayanıklı biberler geliyor


“Hastanemizden il dışına yapılan sevkler de büyük bir oranda azalmıştır”

Kalp sağlığı için en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarını belirten Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, “İlimiz için önemli bir yatırım olan Anjiyografi Ünitesinin açılış tarihten itibaren toplam 2 bin 37 hastaya hizmet verilmiş ve 2 bin 692 işlem yapılmıştır. 7 gün 24 saat hizmet veren bu kazanım ile hastanemizden il dışına yapılan sevkler de büyük bir oranda azalmıştır. Çankırı halkımızın kalp sağlığı açısından en iyi ve en kaliteli hizmeti alması bizim için önemlidir” diye konuştu.
 

Kaynak: İhlas Haber Ajansı