Çankırı Valisi Taşolar, Yerli Üretim Otomobil TOGG'u sürdü Çankırı Valisi Taşolar, Yerli Üretim Otomobil TOGG'u sürdü

Çankırı Valisi M. Fırat Taşolar, Kurban Bayramı mesajı yayınladı. Vali Taşolar Çankırılı vatandaşların ve Aziz Türk milleti olmak üzere tüm insanlığın sevinç, mutluluk ve umutlarını çoğaltması dileğiyle Kurban Bayram’ını kutladı.

Sevgi, birlik, beraberlik ve paylaşmanın en güzel örneklerinin sergilendiği, mübarek Kurban Bayramı'na kavuşmanın sevincini milletçe yaşıyoruz. Bayramın, ülkemize ve tüm İslam alemine hayır, bereket ve huzur getirmesini diliyorum.

Bayramlar, paylaşma ve dayanışmanın yüceltildiği, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, birlik ve beraberliğin pekiştirildiği müstesna günlerdir. Bu özel günleri en verimli şekilde değerlendirerek bayramların manevi huzurunu ve heyecanını hep birlikte yaşamalıyız. Bizi biz yapan duyguları nesilden nesile aktararak, geçmiş ile geleceğimiz arasında sağlam bağlar kurabilmek için, duygu yoğunluğunun yaşandığı bu atmosferi çocuklarımız ve gençlerimize hissettirmeliyiz. Kimsesiz, ihtiyaç sahibi, yaşlı ve muhtaç durumdaki kardeşlerimizi de unutmamalı; onlarla bayramın sevincini paylaşmalıyız. Bayramı vesile kılarak birbirimize karşı sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü ve anlayışı ön planda tutmalı, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmeliyiz.

Aziz Hemşehrilerim,

İlimizde huzurlu ve güvenli bir bayram geçirilmesi için güvenlik ve trafik başta olmak üzere sağlık, acil durumlar, belediye hizmetleri, enerji ve ihtiyaç duyulacak diğer tüm kamu hizmetlerinde gerekli tedbirler ilgili kurumlarımızca alınmıştır. Bayram sevincinin hüzne dönüşmemesi için yolculuğa çıkacak vatandaşlarımızın emniyet kemeri takmak, hız kurallarına riayet etmek, uykusuz ve yorgun şekilde araç kullanmamak gibi trafik kurallarına harfiyen uymalarını rica ediyor; kendilerine kazasız ve hayırlı yolculuklar diliyorum.

Ay yıldızlı şanlı bayrağımızın semalarında dalgalandığı cennet vatanımızın dört bir köşesinde, bayramları güven içerisinde yaşamamız için canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi minnetle selamlıyor; ne yapsak haklarını ödeyemeyeceğimiz kıymetli ailelerinin bayramlarını canı gönülden kutluyorum.

Mübarek Kurban Bayramı’nın başta aziz Türk milleti olmak üzere tüm insanlığın sevinç, mutluluk ve umutlarını çoğaltması dileğiyle Kurban Bayramımızı tebrik ediyorum.

Kaynak: Çankırı Valiliği

Kaynak: Haber Bülteni