Ankara'da, Çankaya ilçesinde meydana gelen olayda, bir tekel bayisine tüfekle girip sahibini tehdit eden ve tütün ürünü isteyen bir kişi, güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Saldırgan, işletme sahibine tüfeği doğrultarak tehditler savurduktan sonra dükkanı terk etti. Ardından aynı bölgedeki bir restorana giderek içerideki müşterileri çıkardı ve alkol aldı. Polisin ihbar üzerine olay yerine gelmesiyle suç aletiyle birlikte yakalanan şüpheli gözaltına alındı. Olay çevresinde büyük bir panik yaratan şahsın üzerinden 4 adet sahte kimlik çıktı.

Olayla ilgili açıklamalarda bulunan işletme sahibi Sinan Bülbül: “Şahıs dükkanımıza uzun namlulu bir silahla girmeye çalıştı. Kendisini uyardık, böyle giremeyeceğiniz söyledik. Girmek için ısrar etti. İstediği ürünü verdik. Soğuk kanlı hareket etmeye çalıştık çünkü böyle hareketlerin neyle sonuçlanabileceğini biliyorduk. Saldırganı da rahatsız eden onu çok fazla ciddiye almamız oldu. Sonrasında silahı bize doğrultarak dışarı çıktı ve koşmaya başladı. Biz arkasından koşunda kendisini bir dükkandan içeriye attı. Polis ekipleri geldi. Müdahale ederken ikna etmeye de çalıştı. Sonra küçük bir operasyonla şahsı etkisiz hale getirdi. Daha önce de iş yerimize gelmiş. Zorluk çıkarmadan istediği ürünü alıp giderdi. Neden böyle bir şey yaptı bilmiyorduk” şeklinde konuştu.

Afyonkarahisar'da ters şeritten kaçan araçta büyük çapta uyuşturucu ele geçirildi Afyonkarahisar'da ters şeritten kaçan araçta büyük çapta uyuşturucu ele geçirildi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı