Nazilli'de 47 suçtan aranan kadın 1 yıllık takibin sonunda yakalandı Nazilli'de 47 suçtan aranan kadın 1 yıllık takibin sonunda yakalandı

Payarık ilçesinin belediye başkanı ve kaymakamı Jabborov İsrail İsmailoviç, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin'i ziyaret etti. İsrail İsmailoviç, Seferihisar ile Payarık arasında kardeş şehir ilişkisi kurulmasını önerdi. Bu ilişkiyi pekiştirmek amacıyla Payarık'ta bir kardeşlik bahçesi oluşturulması ve bahçenin girişine "Seferihisar Payarık" yazılarak Türk ve Özbek bayraklarının dikilmesi önerildi. Ayrıca, 9. Yüzyılda yaşamış İslam alimi İmam Buhari adına yapılan anıtın Eylül ayındaki açılış töreninde birlikte kurdele kesmek üzere İsmail Yetişkin'i Özbekistan'a davet etti.

Seferihisar Belediye Başkanı Yetişkin, Özbek heyetine Sığacık, Teos Antik Kenti, mandalina bahçeleri, jeotermal ve kurutma tesislerini, lavanta üretim yerlerini gezdirdi. Ayrıca, dünyanın geleceğinde önemli bir yer tutan yaşam ve üretim döngüsünün temeli olan Seferihisar'ın Can Yücel Tohum Merkezi'nde hazırlanan içinde 40 ata tohumunun bulunduğu tohum sandığını Jabborov İsrail İsmailoviç'e hediye etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı