Bilgi İşlem Dairesi, hayata geçirdiği 'Sanal Gerçeklik Yöntemi ile Bilişim Tabanlı Mersin Tanıtım Projesi'ni vatandaşların ayağına götürüyor. Özellikle hafta sonları yoğun olan alışveriş merkezlerinde kurulan etkinlik alanı sayesinde vatandaşlar, Mersin’i sanal gözlüklerle daha yakından tanıma fırsatı buluyor. VR gözlüklerle deneyimlenen projede, Mersin’in tarihi, turistik mekanları ve doğal güzellikleri sanal gerçeklik yöntemiyle ziyaret edilebiliyor. Saya Park AVM’de düzenlenen etkinlikte, vatandaşlar Mersin’in çeşitli yerlerini gezme ve tanıma imkanı buldular. Bazı vatandaşlar, Mersin’de yaşamalarına rağmen daha önce hiç görmedikleri yerleri sanal gözlüklerle keşfettiler.

Çankırı'daki Osmanlı Sadaka Taşı, İhtiyaç Sahiplerine Umut Oluyor Çankırı'daki Osmanlı Sadaka Taşı, İhtiyaç Sahiplerine Umut Oluyor

Alışveriş merkezine gelen vatandaşlardan Alper Duman, VR Mersin’in tanıtımı için "Gayet güzel bir çalışma olmuş" yorumunda bulundu. Üniversite öğrencisi Serkan Görüşük ise VR Mersin uygulamasını "İlk defa kullanan biri için farklı bir deneyim" olarak değerlendirdi. Görsellerin gerçekçi bir his verdiğini belirten Anıl İzci ise çalışmayı "efsane" olarak nitelendirdi. Mehmet Bat ise uygulamanın kendisine görmediği birçok yeri gösterme fırsatı verdiğini belirterek, "Güzel bir uygulama, harika bir deneyim" şeklinde konuştu.

A W239813 03

Kaynak: İhlas Haber Ajansı