İl Güvenlik, Asayiş Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısı, Vali Pehlivan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, il genelindeki güvenlik ve asayiş konularıyla ilgili yapılan çalışmalar, operasyonlar ve diğer önemli hususlar ele alındı.

Vali Pehlivan, toplantıda yaptığı konuşmada, "Mersin’in huzur ve güvenliğini sağlamak için emniyet, jandarma ve sahil güvenlik birimlerimiz gece gündüz çalışmalarını sürdürmektedir" dedi. Pehlivan, 24-30 Haziran tarihleri arasında yapılan operasyonlarda, il genelinde çeşitli suçlardan aranan 885 şahsın yakalandığını, bunlardan 273'ünün dolandırıcılık, 45'inin hırsızlık, 1'inin öldürme, 2'sinin cinsel suçlar ve 8'inin yağma suçuyla ilgili olduğunu belirtti. Yakalanan şahısların adli makamlara teslim edildiğini de vurguladı.

Bingöl'de geçici takipnesi olan yenidoğan bebek acil helikopter sevkiyatıyla nakledildi Bingöl'de geçici takipnesi olan yenidoğan bebek acil helikopter sevkiyatıyla nakledildi

Toplantıya Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı, vali yardımcıları, kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı ve Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı'nın katıldığı bilgisi verildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı