Bu yıl Bodrum'da düzenlenen 3. Karavan Fuarı'nın açılışına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Farklı ve ilginç tasarımlara sahip karavanlar, ziyaretçilerin dikkatini çekti ve her biri tek tek incelendi. Özellikle yaşam alanı sunan karavanlar, fuarın en çok ilgi gören noktalarından biri oldu. Fuarın en dikkat çeken öğelerinden biri, 6 milyon liralık karavan oldu ve ziyaretçileri büyüledi. Fuarda 250 bin liradan 6 milyon liraya kadar geniş bir fiyat aralığında birçok karavan sergilendi. Açılışa Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, Bodrum Belediyesi yetkilileri, İş İnsanları Dernek Başkanı Mete Yılanlı, BODAV Başkanı Av. Murat Kaya, BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz ve birçok karavan tutkunu katıldı.

ABB'nin Halk Ekmek Fabrikası, yerel ürünlerle destek veriyor ABB'nin Halk Ekmek Fabrikası, yerel ürünlerle destek veriyor

A W234639 02

Ünlü oyuncu Yunus Günçe'nin sunumuyla başlayan açılışta kısa bir konuşma yapan Fuar Yönetim Kurulu Başkanı Recep Karakaya, Bodrum'da önemli projelere imza atacaklarını vurgulayarak, “Fuarcılık olarak son 4 yılda 160 bin ziyaretçi, milyon dolarlık ticaret kapasitesine ulaşarak güzel Bodrum’umuza, hem kış, hem de yaz turizmine büyük katkı sağlamaktayız. Bodrum’un fuarcılıktan ve fuar turizminde hak ettiği değeri alması için koşullar ne olursa olsun farklı sektör temsilcilerimizi Bodrum’da buluşması için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Bu güne kadar 13 fuar gerçekleştirdiğimiz Bodrum’da yeni fuarlarla karşınızda olacağız. 2025 yılı içinde Bodrum’u dünyaya tanıtabilecek Hollywood yıldızlarının bir arada olacağı bir projeyle Bodrum markasına bir yıldız daha eklemek istiyoruz. Önümüzdeki birkaç gün burada kamp karavan sektörünün liderleriyle bir araya gelerek merak ettiğiniz bütün sorularının cevaplarını bulabilir hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz” dedi.
Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit ise Karavan hayatının çok eğlenceli olduğunu dile getirerek, "Muhteşem bir fuar olmuş. Kamp ve karavan bir özgürlük hareketidir bana göre. İstediğin yerde dura bildiğin ve geze bildiğin bir hayat yaşıyorsun. Karavanla seyahat yapanlara yer ayarlamamız lazım, destek olmamız lazımdır” dedi.

A W234639 03

A W234639 01

Kaynak: İhlas Haber Ajansı