Hatay'da meydana gelen depremin ardından, Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri sokak hayvanlarının bakımını üstlenerek onlara destek oluyor. Şehrin çeşitli bölgelerinde sahipsiz hayvanların genel bakımını sağlayan HBB Sahipsiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, kısırlaştırma, tıbbi tedavi, cerrahi müdahale ve genel bakım gibi hizmetleri düzenli olarak sunarak hayvanların sayısını kontrol altında tutuyor.

Kocaeli'de İsrail Sazanları ile Mücadele İçin Yarışma Düzenlendi Yerine 400 Anaç Sazan Salındı Kocaeli'de İsrail Sazanları ile Mücadele İçin Yarışma Düzenlendi Yerine 400 Anaç Sazan Salındı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na bağlı olarak faaliyet gösteren merkez, ilçe belediyeleri ve sivil toplum örgütleriyle işbirliği içinde çalışarak sokakta tehlike oluşturan hasta ve bakıma muhtaç hayvanları topluyor. Merkez, hayvanların ihtiyaçlarına uygun olarak düzenlenmiş barınaklarıyla haftada yaklaşık 400 hayvanın bakımını üstleniyor ve onları sağlıklı bir şekilde rehabilite ediyor.

Tesis içinde yer alan otomatik suluk sistemi sayesinde hayvanların su ve mama ihtiyaçları günün her saatinde karşılanırken, 18 yaşını geçen vatandaşlara hayvan sahiplenme hizmeti de sunuluyor. Ayrıca, düzenli denetimlerle sivil toplum örgütlerinin de katıldığı belirtilerek, barınakta yaşam standartlarının en üst seviyede tutulduğu ve temizlik çalışmalarının sürekli olarak devam ettiği vurgulanmaktadır.

HBB yetkilileri, barınak içinde 7 veteriner hekimle birlikte yüzde 98 gibi yüksek bir iyileştirme oranıyla tedavi ve cerrahi müdahalelerin başarıyla gerçekleştirildiğini ifade etmektedir.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı