Daha çok öğrencilerin katıldığı etkinliklerde çevre ve yaşam alanlarının temizliğinin önemi vurgulandı.

Doğal çevrenin korunması, sürdürülebilir yaşam çevrelerinin oluşturulması, iklim değişikliği ile mücadele konularında çevre bilincinin artırılması hedeflenen Dünya Çevre Günü’nde daha yaşanabilir bir çevre için farkındalık oluşturmak amacıyla Eldivan ilçesi Karadere Göletinde çevre temizliği yapıldı.  İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli tarafından yapılan etkinlikte Gölet etrafında çevreyi ve suyu kirleten çöpler toplanarak Gölet çevresi temizlendi.

I M G 20240607 W A0009

Dünya Çevre Günü’nün Önemi

Düğünde çalınacak giriş şarkıları nelerdir? Çankırı'daki düğün salonları ne diyor? Düğünde çalınacak giriş şarkıları nelerdir? Çankırı'daki düğün salonları ne diyor?

Dünya Çevre Günü, çevreye yönelik farkındalık oluşturma ve çevresel sorunlara dikkat çekme amacıyla 1973 yılından bu yana her yıl kutlanmaktadır. Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP) öncülüğünde düzenlenen bu gün, çevreye yönelik en büyük küresel platform haline gelmiştir. Dünya genelinde milyonlarca insanın katılımıyla kutlanan Dünya Çevre Günü, çevresel konularda toplumsal bilincin artırılmasına ve eyleme geçilmesine katkı sağlamaktadır.

I M G 20240607 W A0008

Kaynak: İl Tarım ve Orman Müdürlüğü