Yarışma kapsamında Çankırı genelinde bulunan resmi ve özel ilkokulların 4.sınıf ve ortaokulların 5 ve 6. sınıflarına devam eden öğrencilerin Türkçe'yi doğru kullanmaya, yaşadıkları şehri tanımaya teşvik edilmesi amaçlanıyor. 

İlkokul kategorisinde, İstiklal Yolu İlkokulu öğrencisi Yiğit Kağan Yiğitbaşı'nın "Yiğit'in Bilekliği" eseri birinci olurken, Mareşal Çakmak İlkokulu öğrencisi Ahmet Eren Polat ikinci, Şehit Hilmi Bıyıklı İlkokulu öğrencisi Abdulkadir Nurullah Sert üçüncü oldu.

Ortaokul kategorisinde ise, 30 Ağustos İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Elif Ermiş'in  "İyi Niyet Her Kapıyı Açar" eseri birinci, 30 Ağustos İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Gül Nur Budak ikinci, İsmet İnönü Ortaokulu öğrencisi Şevval Pelin Sivridağ üçüncü oldu.

Ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Şube Müdür Bahadır Darakçı,  okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Geleceğin yazarlarının keşfedilmesinin amaçlandığı yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen Atatürk Ortaokulu Müdürü Bekir Somuncu ve öğretmenlerimizi;  yarışmaya katılım sağlayan öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Lastik Fabrikası çalışanlarına bir güzel haber daha: İndirim sağladılar! Lastik Fabrikası çalışanlarına bir güzel haber daha: İndirim sağladılar!

Kaynak: Haber Bülteni