Okulun voleybol takımı oyuncuları tarafından başlatılan proje kapsamında okuldaki plastik şişeler geri dönüşüm kutusunda biriktirildi.

Fen Lisesi öğrencileri akademik gezi düzenledi Fen Lisesi öğrencileri akademik gezi düzenledi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu voleybol takımı oyuncuları ''İyilik Okulları İçin Geri Dönüştür Projesi'' kapsamında içtikleri suların plastik şişelerini geri dönüşüm kutularında biriktirdiler ve buradan elde ettikleri gelirle futbol ve voleybol topları alarak Esentepe Mahallesindeki öğrenci arkadaşlarına hediye ettiler.

Konu ile ilgili olarak Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu Müdürü Çelebi Çağlayan, projede öğrenciler arasında çevre duyarlılığı oluşturmak ve çocuklar arasındaki bağın kuvvetlendirilmesinin amaçlandığını belirtti. Okul Müdürü Çağlayan "Başlattığımız projenin ilk durağı 30 Ağustos Ortaokulu oldu. Bizim için de ve ziyaret ettiğimiz okulumuz için de maddi değeri çok olmasa da yüklediği anlam ve kazanımları açısından son derece güzel bir proje oldu. İlerleyen süreçte diğer köy okullarımıza da ulaşmayı, projemizi büyüterek sürdürmeyi hedefliyoruz" dedi.

Kaynak: Haber Bülteni