Çankırı Karatekin Üniversitesi'nde, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Çankırı AFAD İl Müdürlüğü iş birliğiyle “Destek AFAD Gönüllüsü Projesi Kimlik Kartı Takdim Töreni” gerçekleştirildi. Takdim törenine, Çankırı Valisi Sn. M. Fırat Taşolar, Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi, il kurum müdürleri ve çok sayıda AFAD gönüllüsü katılım sağladı.

Orta Belediye Başkanı Ömer Bezci’den Kurban Bayramı Mesajı Orta Belediye Başkanı Ömer Bezci’den Kurban Bayramı Mesajı

Whatsapp Image 2024 05 17 At 12.43.54

Program açılışında konuşan ÇAKÜ Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Barış Öztuna, salondaki konuklara katılım ve desteklerinden dolayı teşekkür ederken Çankırı İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ahmet Matur ise mevcut personel sayısıyla yaşanmış ve yaşanması muhtemel afetlerin üstesinden gelinmesinin mümkün olmadığını söyleyerek desteklerinden dolayı başta Çankırı Valisi Sn. Fırat Taşolar ve Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi olmak üzere ÇAKÜ akademik personel ve öğrencilerine teşekkür etti.

Konuşmacıların ardından kürsüyü teşrif eden Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi, konukları selamladıktan sonra Çankırı Karatekin Üniversitesinde ülkemizi ve toplumu ilgilendiren her alanda etkinlik yapıldığını belirterek bu faaliyetlerde özverisini, gayretini ve emeğini ortaya koyan tüm paydaşları tebrik etti.

ÇAKÜ Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programının Türkiye’de sayılı programlardan olup yaptığı etkinliklerle dikkat çektiğini vurgulayan Rektör Çiftçi, sözlerine “Ülkemizin zor bir coğrafyada bulunması ve tektonik hareketlerin çok yoğun olduğu bir dönemden geçmesi, dünyayı şekillendiren ve etkileyen iklim değişiminin kapımızda olması hasebiyle birçok afetle yüzleşeceğimizi görmekteyiz.” şeklinde devam etti.

Whatsapp Image 2024 05 17 At 12.43.52Rektör Çiftçi, tüm unsurlarıyla Türkiye için çalışan, Türkiye’yi yücelten her bir nefere müteşekkir olduklarını söyleyerek ÇAKÜ’nün kamu kurum ve kuruluşlarıyla bu anlamda birçok protokol imzalandığını ifade etti. Kurumsal iş birliğinin Türk insanına fayda sağladığına dikkat çeken Rektör Çiftçi, ayrıca bu iş birliğinin ÇAKÜ öğrencilerinin niteliğini arttırdığını ve Türkiye’nin her bölgesinde faydalı işler yaptıklarını belirtti. Kamu kurum ve kuruluşlarıyla bir arada topluma faydalı işler yapmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Çiftçi, desteklerinden dolayı başta Çankırı Valisi M. Fırat Taşolar olmak üzere kurum müdürlerine ve tüm paydaşlara teşekkür etti.

Kaynak: Haber Bülteni