Aydın Devlet Hastanesi'nde stajyer olarak göreve başlayan öğrencilere yönelik genel oryantasyon eğitimi düzenlendi. Hastanenin konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda öğrencilere çeşitli konularda önemli bilgiler aktarıldı. Eğitim kapsamında öncelikle hastanenin genel tanıtımı yapıldı. Ardından, hastane içinde kullanılan acil durum renkli kodları ve sağlık çalışanlarının dikkat etmesi gereken alan enfeksiyonu ile iş kazası konuları detaylı bir şekilde ele alındı.

Kastamonu Üniversitesi'nin 'Güçlü Anne Güçlü Özel Birey' Projesiyle Anneler ve Özel Bireyler Bir Arada Kastamonu Üniversitesi'nin 'Güçlü Anne Güçlü Özel Birey' Projesiyle Anneler ve Özel Bireyler Bir Arada

Aydın Devlet Hastanesi yöneticileri, yeni başlayan stajyer öğrencilere başarılar dileyerek eğitimlerinde başarılı olmalarını temenni etti. Stajyer öğrenciler ise aldıkları kapsamlı oryantasyon eğitiminin kendilerine hastane içinde daha bilinçli ve güvenli bir çalışma ortamı sağlayacağını ifade ederek, eğitim için hastane yöneticilerine teşekkür etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı