Halı ve Kilim Müzesi'ne 'Anadolu'dakiler Çarşısı' İsmiyle Yeni Ek Bina Turizme Açılıyor Halı ve Kilim Müzesi'ne 'Anadolu'dakiler Çarşısı' İsmiyle Yeni Ek Bina Turizme Açılıyor

2023-2024 Yaygın Kültürel Eğitim Faaliyetleri çerçevesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Palandöken İlçe Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde düzenlenen müzik kurslarından oluşan topluluk, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde muhteşem bir etkinlik gerçekleştirdi.

Etkinliğe Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Handan Güneş, Aşık Sümmani Kültür Merkezi Müdürü Hüseyin Has, Palandöken Halk Eğitim Müdür Vekili Adem Kömürcü, Palandöken Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Muhammet Özdemir ve birçok vatandaş katıldı. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Handan Güneş yaptı.

Koro sanatçıları, Vahdettin Süvari yönetiminde, Türkiye'nin çeşitli yörelerinden seçkin türküleri seslendirdi. Programın sonunda, emeği geçenlere teşekkür belgesi verildi ve bu özel etkinlik katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı