Nefes Kesen Kurtarma: Kafası Demir Korkuluğa Sıkışan Çocuğu İtfaiye Böyle Kurtardı! Nefes Kesen Kurtarma: Kafası Demir Korkuluğa Sıkışan Çocuğu İtfaiye Böyle Kurtardı!

Kızılırmak Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri, okul Rehber Öğretmeni Merve Uzunöz nezaretinde İlimiz Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Meslek Lisesi öğretmenleri ve alan şeflerinden okul hakkında detaylı bilgi alan Kızılırmaklı öğrenciler, Tarım ve Hayvan Yetiştiriciliği ile Sağlığı ve üretim alanlarını yerinde inceleme fırsatı buldular. Öğrenci velilerinin de katılım sağladığı gezide okul pansiyonu, etüt salonları ve yemekhane bölümleri de ziyaret edilerek, akademik ve sosyal çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı. Öğrenciler, tercih dönemi öncesinde düzenlenen bu gezinin kariyer planlama ve meslek seçimi konusunda kendilerine büyük fayda sağladığını belirttiler.

05152749 Whatsappimage20240705At11.12.56

Gezide öğrencilere, Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin misyonu ve vizyonu hakkında detaylı bilgiler verildi. Okulun misyonu, geleceğin çiftçi ve tarım uzmanlarını yetiştirmek ve öğrencilere tarım alanında güçlü bir eğitim sunuluyor. Vizyonu ise yenilikçi eğitim metotlarıyla öğrencilerin tarım ve hayvancılık alanında ulusal ve uluslararası düzeyde başarılı olmalarını sağlanıyor. Bu bilgiler doğrultusunda öğrencilere, okulun hangi değerleri ve hedefleri doğrultusunda eğitim verdiği anlatıldı.

05152756 Whatsappimage20240705At11.16.11

Kaynak: Haber Merkezi