Çankırı Dahil 4 İlde "Kuyu-5" Operasyonuyla 57 kişi Yakalandı Çankırı Dahil 4 İlde "Kuyu-5" Operasyonuyla 57 kişi Yakalandı

TÜBİTAK 4004 projesinin Çankırı Karatekin Üniversitesi Fen Fakültesi'nde gerçekleştirilen ilk gün çalışmalarının ardından, öğrencileri doğa ile buluşturmayı amaç edinen projenin ikinci gün etkinlikleri Yeşil Göl tabiat parkında düzenlendi.

Proje ekibi, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE personeli ve rehber öğretmenler nezaretinde Yeşil Göl tabiat parkında bitki örtüsü incelemelerinde bulundular. Doğadan topladıkları numuneleri, doğa ortamında resme döken öğrenciler bitki karakteristiği, yetişme şartları ve bitkilerin türleri hakkında bilgi topladılar. Bitkilerin fotoğraf ve videolarını da kayıt altına alan ekip, daha sonra bu görselleri dijital ortamda araştırarak bilimsel çalışmalarında kullanacak. Görsel Sanatlar Öğretmeni Zühal Namlı Özmen ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Furkan Kunduracı'nın yönlendirmeleri ile çalışmalarını gerçekleştiren öğrenciler, tabiat ve bilimin eşsiz uyumunu gözlemleme imkanı buldular.

22094732 Dscf6938

Kaynak: İl Milli Eğitim Müdürlüğü